Эмуляция Бэкенда: Как Разрабатывать Изолированный Фронтенд С Помощью Mock Service Employee Хабр
Особливо цінуються фахівці, які вміють працювати в обох напрямках. Робота і обов’язки frontend і backend девелоперів найчастіше розділені, але іноді виникає необхідність у програміста вирішувати проблеми як на стороні сервера, так і в клієнтської частини. Досить часто можна зустріти фахівців, які можуть поєднувати frontend і backend, вони абсолютно впевнено себе почувають як з однієї так і з іншої точки зору. Не потрібно також забувати про те, що це переважно менеджерська позиція, тобто про роботу з кодом тут взагалі можна забути. На цьому рівні вам доведеться займатися прийняттям рішень про те, в який бік технічно рухається продукт, ніж думати про якісь дрібні технічні деталі. Сучасний фронтенд-розробник повинен активно використовувати бібліотеки та фреймворки.
Як при навчанні, так і у професійній діяльності перед frontend розробниками ставляться цікавіші завдання. Фронтенд — один з найпростіших шляхів потрапляння до IT-кухні разом із тестуванням. Навчання за даною спеціальністю легше, ніж на Java або C#/.NET Developer`a, проте є одна неприємна тенденція для новачків. Через простоту потрапляння до фронтенду роботодавці змушені завищувати планку вимог, тому іноді у вимогах вакансії до джунів можна зустріти такий стек, немов шукають повноцінного Middle розробника.
Його завдання полягає в верстці макету, отриманого від дизайнера, використовуючи при цьому тільки HTML + CSS, і це лише третина від того, що повинен знати junior frontend розробник. Frontend – це публічна частина web-додатків (веб-сайтів), з якою користувач може взаємодіяти і контактувати напряму. У Frontend входить відображення функціональних завдань призначеного для користувача інтерфейсу, що виконуються на стороні клієнта, а також обробка запитів користувачів. По суті, фронтенд – це все те, що бачить користувач при відкритті web-сторінки. Таким чином, FrontEnd розробник — це IT-фахівець, який створює все те, що ви можете побачити на будь-якому сайті в мережі інтернет, включаючи як зовнішній вигляд сайту, так і логіку, що функціонує на стороні клієнта.
- За відсутності досвіду до резюме можна додати посилання на виконані проекти.
- Так, потроху і поступово ви можете стати FullStack-розробником або повністю перейти в бекенд.
- Цією роботою переважно займається спеціально навчена людина, проте тестувати повинен вміти й фронтендер.
- Також треба враховувати, що юзери використовують у роботі різні браузери.
З бібліотек популярністю серед фронтендерів користуються React, Angular та Vue.js. Іншими словами, від того, наскільки добре розробник володіє CSS, залежить якість, привабливість, зовнішній вигляд сторінки. Крім того, програміст має добре володіти англійською мовою, щоб читати технічну документацію, за потреби вільно спілкуватись з замовниками, серед яких чимало іноземців. У порівнянні з іншими розробниками, фронтенд-спеціалісти частіше пишуть для Web, а також для мобільних платформ. Дуже важливо не просто сказати результат, а розповісти послідовний ланцюжок своїх дій, продемонструвати свій алгоритм розумового процесу для вирішення завдання. Що ж вони насправді означають, яка між ними різниця і чому багатьох останнім часом цікавить така професія, як фронтенд-розробник ?
Курсы По Фронтенд-разработке
Верстка HTML і CSS, клієнтська логіка з використанням JavaScript, робота з бібліотеками і фреймворками (наприклад, React.js), адаптивна і крос-браузерна верстка, базова анімація, інструменти розробника. Всі ці завдання виконує кілька фахівців одночасно, це завжди взаємодоповнююча командна робота. Підписуйтеся на Telegram-канал «Редакція DOU», щоб не пропустити нові випуски аналітики.
Frontend розробка – це робота зі створення публічної частини web-додатку, з якою безпосередньо контактує користувач, і функціоналу, який зазвичай виконується на стороні клієнта. Вся фронтенд розробка виконується на стороні користувача, вона не менш важлива ніж бекенд розробка (про неї ми також згадаємо трохи нижче). Основне завдання фронтенд фахівця – це зв’язати представлені дизайнером графічні макети у web-додатку (сторінках сайту) з бекендом і за необхідності реалізувати обчислювальний функціонал на стороні користувача. Основні технології в арсеналі фронтендера це HTML, CSS і JavaScript. Звичайно, при роботі в команді потрібно знати і розбиратися в багатьох процесах, суміжних з роботою фронтенд-розробки .
Мені нерідко зустрічалися дизайнери, які до цього займалися фронтендом. Такі фахівці дуже цінуються, тому що вони розуміють, як буде реалізовуватися їх дизайн, і можуть краще працювати з фронтенд-розробниками, коли продумують свої рішення. Вони розуміють, що не все, що вони придумали, може бути легко реалізовано. Друга важлива складова цієї позиції – розуміння бізнесу, того, як він працює, і як задовольняти його потреби.
Якщо ж проаналізувати ці компанії в розрізі тайтлів спеціалістів, то різниці практично немає. Дещо вищі зарплати сеньйорів і мідлів у стартапах ($4550 проти $4000 загалом, $2350 проти $2200 загалом), а джуніорів — в аутстафі ($1000 проти $750 загалом). В аутсорсингових компаніях зарплати сеньйорів дещо нижчі за інші компанії ($3800 проти $4000 загалом). Якщо вам подобається налаштовувати різні інструменти, які допомагають доставляти код до продакшен і працювати з інфраструктурою, цілком можливо, що ви можете змінити область діяльності в бік DevOps. Від особливостей структури сайту залежить його позиція в результатах пошукової видачі. Тож SEO-оптимізація також входить до переліку завдань фронтендера, як і необхідність підтримувати й оновлювати вже створений сайт.
Виходячи з цього, бекенд розробка – це робота над програмними засобами, спрямованими на реалізацію логіки ресурсу. Ця частина прихована від очей користувача, оскільки відбувається за межами його браузера або конкретно взятого комп’ютера. У цьому матеріалі ми розповіли, що таке “фронтенд”, чим він відрізняється від “бекенда”, якими навичками потрібно володіти, щоб стати затребуваним фронтенд-розробником і яка заробітна плата може бути у новачка. Насамперед це можна пояснити тим, що у Front-еnd працює менше досвідчених спеціалістів, ніж серед інших спеціалізацій.
Технології в айті розвиваються швидко, і ви повинні бути готові не тільки постійно вчити нове, але і стежити за оновленням вже існуючих знань. Тут дуже важливо навчитися фільтрувати інформацію і не розпорошуватися на безліч статей «про все і ні про що». Самостійне навчання може зайняти більше року, в той час як оптимізовані курси допоможуть освоїти напрямок фронтенд за 5-7 місяців. З першого погляду може здатися, що стек необхідних знань і умінь веб-розробника настільки великий, що бажання стати на шлях вивчення може пропасти відразу ж. Важливим та відповідальним завданням для будь-якого учасника розробки стали софтскіли. Адже від комунікації між розробниками багато в чому залежить успіх проекту та швидкість його виконання.
І знову ж у тих, хто частіше використовує TypeScript, зарплати дещо вищі ($3100), JavaScript — дещо нижчі ($2700). Крім усього вищесказаного, у фронтенд-розробника є купа різних шляхів для розвитку в інші IT-професії. Frontend сайту — це та частина сайту, з якою безпосередньо взаємодіє користувач. Всього, що бачить користувач, коли заходить на ту чи іншу сторінку.
Frontend І Backend Розробка – Відмінності І Взаємодія Між Собою
А ось як далі гроші рухаються по мережі, як продавець отримує ваше замовлення – ви не бачите, це бекенд. Frontend-розробник створює графічні інтерфейси сайтів та мобільних додатків, з якими взаємодіє користувач. У його зону відповідальності входить те, як контент відображається на пристрої, і як дані, що введені людиною, передаються на сервер і повертаються назад. Система управління версіями дає змогу зберігати кілька версій одного документу.
Якщо сюди додати велику конкуренцію за місце фронтенд-джуна, картина стає ще сумніше. Джуніор фронтенд у 2023 році має знати основи HTML5 і CSS3 для створення структури та стилів вебсторінок, а також базові принципи JavaScript, включно з роботою з даними та подіями. Також важливо мати уявлення про систему контролю версій GIT і розвивати софт скіли, такі як самонавчання, робота в команді та англійська мова.
Будь-який Інший Напрямок
Це дійсно так, тому багато бекендерів — це вихідці з фронтенду, які вирішили спробувати себе в чомусь новому. Але вам у будь-якому випадку доведеться паралельно вивчати і фронтенд, тому що напрямки сильно взаємопов’язані. А вчити одночасно frontend і backend — завдання безперечно з простих. Деякі роботодавці абсолютно не відрізняють фронтенд-розробника від верстальника, пред’являючи до претендента на вакансію фронтенд-розробника вимоги, що абсолютно не відносяться до його профілю. Роботодавці часто самі не знають, що верстальник – це фактично вузькопрофільний фахівець.
У свою чергу, навички у frontend дозволяють швидше вивчати інші мови програмування та серверні технології. FrontEnd — популярний IT-напрямок, який постійно потребує нових спеціалістів — і сервіси пошуку роботи тому доказ. Більше того, даний напрямок є одним з найлегших шляхів потрапляння до IT. Якщо говорити про курси, то навчання займає від four до 12 місяців в залежності від програми кожного навчального центру.
Простіше кажучи, це те, що бачить користувач і які дії виконує кожен раз, коли підключається до мережі інтернет і відкриває будь-який браузер. На думку деяких frontend-розробників, вони можуть розвиватися в будь-якому з напрямів веб-розробки. Сучасний світ став візуальним, а тривимірна візуалізація – невід’ємною частиною нашої епохи. Пам’ятаєте останній раз, коли ви бачили реалістичне зображення будівлі, інтер’єру або продукту до його створення?
Більшість з них зважають на особливості сайту й показують сторінки саме в такому вигляді, що задумав дизайнер. Однак буває і так, що розробник повинен вказувати додаткові теги для коректної роботи сайту в різних браузерах, або на старих версіях популярного софту. На курсах DAN.IT в Києві вас навчать веб-верстці, поширеній в середовищі програмістів мові JavaScript, фреймворкам типу React.
Це дозволяє швидко виявляти та виправляти помилки, швидше завершити проєкт. Frontend відповідає за користувацький інтерфейс, візуальне представлення і взаємодію користувача з вебдодатком. Backend керує серверною частиною, обробкою даних, базами даних і бізнес-логікою програми. Проте навіть з однаковими тайтлами і схожим досвідом, за нашими даними, жінки у фронтенді отримують все ж трохи менше за чоловіків. Проте докладно проаналізувати причини не можемо, оскільки в нашому опитуванні взяла участь невелика кількість розробниць.
Фронтенд девелопер високого рівня також вміє використовувати графічні редактори, працює з контролем версій Git, GitHub, CVS, з шаблонами різних CMS. Варто відзначити, що дуже важливо також і знання англійської мови на рівні вільного спілкування з замовниками і читання документації. Фронтендери, які переважно використовують TypeScript, дещо досвідченіші за тих, хто обирає JavaScript (понад 5 років front-end developer вакансії в ІТ мають 36% спеціалістів з TypeScript проти 25% серед тих, для кого основна мова JavaScript). Як і решта ІТ-спеціалістів, більша частина фронтенд-фахівців мають вищу освіту (86% фронтендерів і 87% розробників загалом). Дещо рідше, у порівнянні з іншими розробниками, вони вчилися в КПІ (12% проти 14% серед усіх розробників) і дещо частіше — у невеликих чи непрофільних вишах (55% проти 49%).
Велика кількість практики — те, що потрібно будь-якому розробнику, котрий вивчає FrontEnd з нуля. Практика дозволяє краще зрозуміти і засвоїти вивчений матеріал, а також сприяє розвитку ваших навичок написання коду. Намагайтеся приділяти цьому мінімум 2 години кожний день для гарного результату. Відкрийте будь-який сайт та натисніть F12 (працює у більшості браузерів). Відкриється вікно з HTML-кодом сторінки, CSS-стилями та іншими елементами.